stay vintage

Vintage to niepowtarzalny klimat.
Vintage to jakość.
Vintage to unikatowy design.
Vintage to kultura i sztuka.
Vintage to nietuzinkowe wnętrza, dekoracje, stare ramy, biżuteria, porcelana.
Vintage tkwi w akcentach.
Główną cechą stylu v i n t a g e jest łączenie przeciwieństw i właśnie za to KOCHAM i poruszam się w tym stylu!
Dzisiejszą stylizację zbudowałam z vintage jedwabnej sukienki, która pochodzi z lat 80tych. Jej fason oraz kolorystyka kojarzy mi się właśnie z tamtymi latami, latami młodości mojej mamy. Cechą charakterystyczną znacznej części KREACJI z tamtych lat były między innymi poszerzane ramiona, wąskie talie, zaś na co dzień królowały marmurkowe dżinsy z wysokim stanem, jedwabne koszule, kaszmirowe swetry, ortaliony, cekiny – jednym słowem przepych wszystkiego, wszystkiego co doskonale odzwierciedla dzisiejsza moda która czerpie inspiracje z tamtych cudownych lat.
Białe botki, które ubrałam dzisiaj od dawna uznawane za kiczowate oraz beznadziejne, kojarzą się dosyć nieprzyjemnie, ale nie dla mnie. Osobiście uważam, że nadają każdej stylizacji charakteru. Świetnie pasują do dżinsów, krótkich jak i długich sukienek. Są to buty dość kontrowersyjne, ale widać to gołym okiem jak powracają do łask. Kolejnym elementem mojej autorskiej stylizacji są czarne rajstopy w kratę. Ciekawym dodatkiem stał się cekinowy beret oraz klipsy w kształcie trójkąta. Na ramionach znalazła się ogromna przerysowana swą formą i rozmiarem marynarka, która uwaga ma ponad 30 lat ! W końcu to autentyk od samego HUGO BOSS 'a – moja ulubiona rzecz w szafie mego męża.
Podsumowując dzisiejszy post chciałabym Was zainspirować do modowego eksperymentowania w postaci łączenia starego z nowym, tworzenia własnego niepowtarzalnego stylu oraz bycia sobą, dbania o własny indywidualny styl nie tylko w ubiorze, ale i życiu codziennym bo vintage to coś więcej niż ciuchy. Sens posiadania i korzystania z rzeczy które już istniały, które zostały wyprodukowane mają ogromne znaczenie w skali globalnej przy panującej szybkiej modzie oraz konsumpcjonizmie.
VINTAGE to nie tylko ubrania – VINTAGE to styl życia !

Dziękuję za uwagę, pozdrawiam Kamila

sukienka vintage
marynarka vintage
buty Zign
rajstopy Le Bourget
biżuteria vintage

O autorze

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.